Milyen felvételi feladatsorra számíthatnak a felvételizők?
A BA-s felvételi esetében először egy tesztet kell kitölteni a fiataloknak. Ez egy összetett feladatsor, képekkel, szövegekkel. Akiknek nincs elegendő ismeretük például a művészettörténet vagy a filmtörténet terén, azok ezen a rostán valószínűleg nem jutnak tovább. Ez azért nagyon fontos, mert pontosan mérni lehet vele, hogy ki az a jelentkező, akit ez a szakma valóban érdekel, s ki az, akit nem.
Milyen arányban jutnak tovább a jelentkezők a következő rostára?
Általában a fele jut tovább. Pontosan negyven évvel ezelőtt vettek fel engem is, és ez a felvételi módszer már akkor is működött. A második rostán fotókkal érkeznek a fiatalok. A fotókból minden kiderül. Az is többek közt, hogy az illető az elmúlt négy évét folyamatosan fotózással töltötte, vagy csak három hete kezdte el.
Milyen technikai felszereltség áll rendelkezésre a képzésekhez?
A jó operatőr képzéshez elengedhetetlen, hogy az eszközök korszerűek legyenek. Abban a nagyon szerencsés helyzetben vagyunk, hogy nincs gyenge láncszem az eszközök között. Nemrég teljeskörű felújításon ment át a műterem, s készül az új műtermünk is, mely 6 méter belmagasságú, 250 négyzetméter területű lesz. Olyan ledfal áll majd a hallgatók rendelkezésére, amivel 3D-s hátteret lehet generálni.
Milyen szakok indulnak jövőre?
Jövőre induló BA képzések között van a vágó, a filmíró, a hangmester és a televíziós műsorkészítő szak. Az MA képzések közül pedig a rendező, az operatőr, valamint a látványtervező és a dokumentumfilm-rendező szakot indítjuk el.