Mi volt a feladatod?
Az adásrendezőkkel töltöttem a legtöbb időt. A CNN vezető rendezője összeállított egy beosztást számomra, amiben szerepelt, hogy melyik nap hol és kivel kell lennem, illetve milyen ismeretanyagot kell elsajátítanom. Ezt az angol nyelvben „shadowingnak” nevezik. Szó szerint egy árnyék voltam és boldog voltam, ha olykor kaphattam önálló feladatot, de a legfontosabb az volt, hogy megértsem és megtanuljam hogyan működik egy nemzetközi televízió. Itthon a szabály az, hogy a néző számára az a legfontosabb hír, ami hozzá a legközelebb van. Egy világszintű csatornánál viszont ez teljesen máshogy működik, más a mérlegelési szempont. Az ATV-nél riporterként dolgozom, de emellett szeretnék egyszer adásrendező is lenni, ezért volt nagyon hasznos számomra a kintlét.
A nyelvtudásod mennyire tette gördülékennyé a kint létedet, vagy esetleg mennyire hátráltatta?
Alapvetően jól beszélek angolul, és sokat forgatok is ezen a nyelven. Ugyanakkor ez egy teljesen más közeg a CNN-nél, de erre fel voltam készülve. A szaknyelvtudásom sokat fejlődött ebben a két hétben. Az adásrendezésnek van egy bizonyos angol szaknyelve, aminek a szókincsét volt módom bővíteni. Amit eddig tudtam magyarul csinálni, most megtanultam hogyan kell ugyanazt angolul.
Ért-e valami olyan hatás ebben a két hétben, ami meglepett mert nem voltál felkészülve rá?
Igen, az egészen megdöbbentett és nagyon jól is esett, hogy az első naptól kezdve teljes körű kollégaként kezeltek, de ez csak egy személyes jóérzés. Ennél fontosabb volt a szakmai tapasztalat. A CNN az a televízió, ami a világ szinte minden pontján elérhető.